Επιλεγμένες ταινίες 2020

12ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Λάρισας/12th International Film Festival of Larissa 

16-22 Μαρτίου 2020/16-22 March 2020  

Ελληνικό Διαγωνιστικό Ταινιών Μικρού Μήκους Greek Short Film Competition Section

1. New era (11:34), Πέγκυ Ζούτη 

2. Ceremonia Sagrada (13:57), Ανδρέας Παπαδόπουλος 

3. Τάμα/Tama (17:51), Γιάννης Μπλέτας 

4. Μπαρόκ/Baroque (07:44), Χρύσα Κουτράκου  

5.Σκοπελίτης ή το Πλοίο/Skopelitis or the Ship (15:42), Γιώργος Γκότζος 

6. Μαύρη Αλήθεια/Plain Truth (8:45), Γιώργος Μπισδίκης

7. Μέγαρο/ Megaro (11:06), Βασίλης Καλέμος 

8. Marie (17:00), Παναγιώτης Κράββαρης 

9. Ave Eva (13:00), Oliwia Twardowska

10. Ενροπία/ Entropia (17:15), Χρήστος Τάτσης 

11. Πλαστικά Λουλούδια/Plastic Flowers (4:00), Γιάννης Ζαφείρης 

12. A Walk (11:35), Κωστής Λεβέντης 

13. Σιωπηλά Δεσμά/Silent Ties (7:00), Γιώργος Λεοντακιανάκος

14. Όταν ο Κωστής Συνάντησε τη Μαίρη/ When he Met she (9:15), Σελήνη Παπαγεωργίου 

15. Άγνωστη Γη/Unknown Land (19:50), Besjan Bazelli

16. Χίμαιρα/Chimera (9:05), Μελπομένη Λουκανίδου 

17. Πωλείται/For Sale (17:36), Απόστολος Καρουλάς  

18. Αθήνα-Στοκχόλμη/Athina-Stockholm (11:52), Αναστασία Σίμα 

19. Στο Δωμάτιο/In the Room (13:47), Γεωργία Σωτήρχου 

20. Ιφιγένεια: Όχι πια Δάκρυα/Ifigeneia, no more Tears (17:40), Γιώργος Γεωργακόπουλος 

21. Γιαζίντι/Yazidi (19:38), Έκτορας Σακαλόγλου

22. Ο Φωταγωγός/The Shaft (3:23), Κωνσταντίνος Τσιόδουλος 

23. Πολυέλαιος/Chandelier (9:56), Αντώνης Γλαρός

24. Η Θυσία του Μέρμηγκα/ The Sacrifice of the Ant (7:38), Φώτης Μολυδρής

25. Ευτυχία/Happiness (5:48), Roman Filiev

26. Re-live (8:26), Τάνια Ναναυράκη και Σωτήρης Πετρίδης 

27. Ο Τελευταίος Ψαράς/The Last Fisherman (12:38), Βίκυ Μαρκολέφα και Bastian Fischer

28. Παγίδα/Set up (12:53), Βασίλης Γουδέλης 

29. Γιος/Son (9:39), Κώστας Τατάρογλου 

30.Το Φως που Μπαίνει/Entering Light (7:35), Βασίλης Ντάνης 

31. Ονειρεύτηκα τα Λευκά Χριστούγεννα/ I Dreamed of a White Christmas (15:30), Δημήτρης Γιαμλόγλου 

32. Ο Συλλέκτης/The collector (4:00), Ευριπίδης Καρύδης 

33. Α simple Life (17:13), Μυρτώ Παπαδογεώργου και Robert Harding Pittman

34. Σύγχρονες Αφροδίτες/ Later Aphrodites (16:15), Δήμητρα Σταυροπούλου 

35. Μάτι 23/7 (21:32), Αντιγόνη Καπάκα 

36. Locus Amoenus (14:06), Ορέστης Αθανασόπουλος 

37. Sad Girl Weekend (15:00), Δημήτρης Τσακαλέας και Λήδα Βαρτζιώτη

Διεθνές Διαγωνιστικό Ταινιών Μικρού Μήκους

International Short Film Competition Section 

1. The school bus (13:34), Ramazan Kılıç, Τουρκία 

2. The Tail (10:00), Yiğit Heprsev, Τουρκία

3. Coma (17:53), Valeriya Semenchukova, Ρωσία

4. Monday (15:00), Sebastião Salgado, Πορτογαλία

5. Give it Back! (14:14), Ruchama Ehrenhalt, Ισραήλ

6. A Low Budget Film (12:37), Paulo Leierer, Βραζιλία

7. Peete (10:00), Simon Madore, Καναδάς

8.Game (18:02), Ali Haddadi, Ισλαμική Δημοκρατία του Ιράν 

9. Reprice (14 :00), Stanley Xu Ruiyang, Ταϊβάν

10. Now I Can See the Moon (16:35), Mateusz Skałka, Πολωνία 

11. Fire Extinguisher (4:10), Rodrigo Sopeña Costales και Joana Solnado, Ισπανία

12. Horrorscope (4:30), Pol Diggler, Ισπανία

13. Something There (16:50), Andrea Slavicek, Ισπανία

14. The Hunter (15:00), Jero Yun, Δημοκρατία της Κορέας 

15. Qui Vive (19:41), Anaïs Debus, Βέλγιο

16. Chopper (9:30), Giorgos Kapsanakis, Μ. Βρετανία

17. Stigma (9:21), Kyriakos Rontsis, Μ. Βρετανία

18. La Ricetta della Mamma (15 :00), Dario Piana, Ιταλία 

19. Refuge (10:00), Federico Spiazzi, Ιταλία

20.On Demand (7:44), Caren Wuhrer, Γερμανία

21. Deep Down Digger (7:31), Marie Christin König, Γερμανία 

22. Offence (7:18), Max Benyo, Γερμανία

23. Tales of light (7:22), Wiebke Becker και Shahab Habibi, Γερμανία

24. Mall (7:03), Jerry Hoffmann, Γερμανία

25. Pumpernickel (7:25), Greta Benkelmann, Γερμανία 

26. The Story of Yiannis (Short5802) (14:34), Voula Germanakou Kopsini, Γερμανία 

27. Home (18:00), Adam M. Jammal, Λίβανος

28.101 Knocks (12:03), Alkiviadis Tzortzoglou, Η.Π.Α.

29. Viaggio (5:44), Alex Morelli, Η.Π.Α.

30. Jellyfish (14:59), Manon Gaurin, Γαλλία

31. Gronde Marmaille (14:47), Clémentine Carrié, Γαλλία 

32. Max (18:24), Florence Hugues, Γαλλία 

33.Black Forest (19:47), Jean-Marc E.Roy και Philippe David Gagné, Γαλλία 

Animation Ταινιών Μικρού Μήκους 

Animation Short Film Competition Section 

1. 273 και Σήμερα (11:38), Κωνσταντίνος Βαχλάς, Ελλάδα

2. While I Keep on Dreaming (6:21), Γιώργος Χατζέλης, Ελλάδα  

3. One Day One Fly (6:22), Πέτρος Νιαμονιτάκης, Ελλάδα 

4. Soup (4:30), Παναγιώτης Χαραλάμπους, Ελλάδα

5. Το Κορίτσι με τα Κρίνα/Lily Girl (8:00), Δημήτριος Πουρσανίδης, Ελλάδα 

6. Seeking Refuge (3:00), Πόπη Ανεμογιάννη, Ελλάδα

7. Red Lion (5:22), Ολίβια Χατζηιωάννου, Ελλάδα

8. Epirenov (15:00), Alejandro Ariel Martin, Αργεντινή

9. Yikásdáhí – Awaits the Dawn (7:35), Gabriela Clar, Αργεντινή

10. Δρακομαγειρέματα/ Dragon Recipes (7:12), Μαρία Παύλου, Κύπρος 

11. Lake (2:37), Vera Doneva, Βουλγαρία 

12. Butterfly and Mouse (14:16), Mira Yankova, Βουλγαρία

13. Bear with Me (4:50), Daphna Awadish, Ολλανδία 

14. Overnight (3:37), Leon Aksin, Κροατία 

15. Ballad of Pipe and Necklace (12:00), Martin Babić, Κροατία 

16. Lost and Found (4:07), Shimon Engel και Ofer Winter, Ισραήλ 

17. Deady Freddy (10:13), Alicia Eisen, Καναδάς

18. On (2:05), Jelena Sinik, Αυστραλία 

19. Wither (3:20), Nicolette Axiak, Αυστραλία 

20. Sohrab and Rustum (13:36), Lee Whitmore, Αυστραλία

21. The Quite (10:00), Radheya Jegatheva, Αυσταλία 

22. ArchiPaper (4:05), Rafal Barnas, Πολωνία 

23. Narcobot (6:00), Ana Genís, Ισπανία

24. The Dogs I’ ve Met Throughout My Life (2:13), Inez Skilling, Μ. Βρετανία 

25. And yet we’re not Superheroes (13:00), Lia Bertels, Βέλγιο 

26. War for Keyboards Warriors (2:27), Lam Can-zhao, Κίνα 

27. Your Future (14:35), Petra Stipetic και Maren Wiese, Γερμανία 

28. Pattern Cognition/Mustererkenntnis (7:20), Thorsten Fleisch, Γερμανία 

29.Schmutziges Licht (Lichtphon Art-Avant X) (7:35), Schahram Poursoudmand, Γερμανία 

30. Derezon (3:40), Nesli Doğan και Sezgin Öztürk, Τουρκία 

31. Catnap (6:34), Alivia Horsley, Η.Π.Α.

32. Goodnight, Mr. Sandman (3:30), Nathania Zaini, Η.Π.Α.

33. Fresh Green (4:21), Ida Greenberg, Η.Π.Α.

34. Icons (5 :10), Ronnie Cramer, Η.Π.Α.

35. Trophy Hunter (3:40), Sean Burns, Η.Π.Α.

36. Fun to Cook (3:34), Dongjun Kim, Η.Π.Α.

37. Prelude (1:00), Rick Niebe, Ιταλία 

38.The Ball’s Run (3:00), Hermes Mangialardo, Ιταλία 

39. Amerigo and the New World (13:42), Luis Briceno και Laurent Crouzeix, Γαλλία 

40. Strata (6:03), Bhopal, Γαλλία 

41. Trainwreck (4:53), Bianca Calandra, Γαλλία 

42. Iron Me (9:47), Ivan Rabbiosi, Γαλλία 

43. Inseparable (2:20), Sabrina Blazquez y Gomez, Γαλλία

44. Embraced (5:27), Justine Vuylsteker, Γαλλία 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Translate »